Dopis pro rodiče a děti

Milé maminky, tatínkové a kamarádi,

Dne 1.6. jsme oslavili v mateřské škole svátek dětí. Chybělo nám ale plno kamarádů. Posíláme jim touto cestou plno pozdravů a pohlazení. V příloze emailu jsme vložili pro radost obrázek. Ve školce mají všechny děti přichystán k vyzvednutí dáreček k MDD, který je uhrazen z fondu SRP při MŠ Lány.

Máme zde připravené i květiny pro maminky, které si děti zasázely k svátku maminek už v měsíci únoru. Na webových stránkách MŠ najdete fotografii z oslavy MDD.

Svátek slavily všechny děti i maminky. Naše mateřská škola v tomto roce slaví též, má 45. narozeniny. Budeme rádi, když školce nakreslíte obrázek, nebo napíšete přání k narozeninám. Obrázek či přání můžete zaslat emailem nebo vložit do schránky u mateřské školy.

Přísná hygienická opatření nedovolí, abychom se v tomto školním roce všichni rozloučili s předškoláky jako každým rokem formou Posledního školkování. Pro naše předškoláky máme přichystané tašky a v nich najdou vodovky do první třídy, knihu s věnováním, svoje album z MŠ a další drobnosti. V tašce bude nachystán i poklad, který každým rokem děti objevovaly v okolí Lán při svých výpravách v týdnu Posledního školkování.

První výprava měla směřovat k Pánově louce, kde děti každým rokem najdou zlatý kamínek pro štěstí. Druhý den do lesa Pod Starým zámkem, kde děti měly objevit pramínek vody a lahvičky s kurážnou vodou.

Každý z pěti dnů Posledního školkování měl vždy svoji náplň. V tomto roce bohužel nemůžeme do mateřské školy pozvat všechny předškolní děti z důvodu omezeného provozu mateřské školy.

Třídní učitelky se letos rozhodly, že se vydají se na výpravy samy. Dětem z kouzelných míst donesou dárečky a připraví vše do plátěných malovaných tašek, které se budou dětem ve škole hodit, třeba na cvičební úbor. V tašce budou mít děti vložen sešit na Metodu dobrého startu s diplomem a písničkami, které lze zpívat při plnění grafických cviků pro rozvoj jemné motoriky školáků.

Pro malované tašky s překvapením pro předškoláky se můžete zastavit v čase od 6.30 do 16.00 hodin. V MŠ budou připravené od 8. června do konce školního roku. Děkujeme předem i za vyzvednutí osobních věcí před prázdninami.

Koncem měsíce května probíhala také hra nejen pro předškoláky s názvem „S pohádkou je krásně“. Kdo splnil a přinesl do školky vypracované úkoly, má v mateřské škole diplom a přichystanou odměnu.

Všechny třídní učitelky i zaměstnanci mateřské školy Vám posílají plno pozdravení a společně se budeme těšit na milá setkání na školní zahradě při akcích pořádaných MŠ Lány v příštím školním roce.

Miluše Vaněčková              

 

 

Vyhledávání

Odkazy

Kontakty

Mateřská škola Lány
LÁNY, ulice Školní 373
270 61 Lány
okres Kladno
Tel. 313 502 031
Mobilní telefon: 736 754 949
e-mail:

datová schránka - manevz9

IČO : 71 00 20 22