Informace k otevření MŠ od 12.4.2021

Datum: 8.4.2021
Informace ohledně otevření mateřské školy pro předškoláky a děti rodičů pracujících v IZS od 12. 4. 2021.

Vážení rodiče,

dovoluji si vám zaslat informace ohledně otevření mateřské školy pro předškoláky a děti rodičů pracujících v IZS od 12. 4. 2021. Podrobné informace jsou v příloze Dodatek školního řádu.

Pro koho je MŠ od 12. 4. 2021 otevřena:

Pro děti s povinným předškolním vzděláváním a pro děti pracujících rodičů v IZS.

Stravování a omlouvání dětí:

Rodiče požádáme o pečlivou kontrolu objednávek na zmíněný týden. Do systému vstupte všichni, bez ohledu na to, zda jste objednávky již vytvořili, či nikoli. V systému mohlo dojít ke změnám. Žádáme rodiče o objednání stravy na pondělí 12.4. nejpozději 9.4. do 14. hodiny.

Z povinného předškolního vzdělávání musí být nepřítomnost dítěte omluvena, přes aplikaci Naše MŠ – škola blízká rodičům.

Testování dětí:

Testování je povinné pro všechny děti, formou antigenních testů z kraje nosu. U testování je nutná přítomnost zákonného zástupce a bude prováděno 2x týdně (vždy v pondělí a ve čtvrtek) v zahradní učebně (odběr provádí rodič). Pokud dítě přijde do MŠ v úterý, ve středu nebo v pátek prvně, bude testováno v tento den.

Testování bude probíhat vždy od 6.30 do 7.30 hodin. Prosím tedy rodiče o dodržení tohoto časového rozmezí. Vzhledem k začátku výuky od 8 hodin není možné děti testovat později. Je nutné počítat se zdržením 20 minut po testu, než budou výsledky. Test bude proveden a na výsledek si počkáte i s dítětem venku na zahradě školy.

Testovat se nemusí děti, které prodělaly onemocnění Covid – 19 v posledních 90 dnech. Rodiče toto písemně prokáží lékařským potvrzením.

Organizace při vyzvedávání a předávání dětí:

Děti budou rozděleny do skupin po max. počtu 15 dětí. Tyto skupiny se již dále nebudou mísit. Skupiny budou ve třídách: Sluníčka, Kytičky a Berušky. Provoz bude pouze na hlavní budově, odloučené pracoviště Zajíčci nebude v provozu.

Děti si převezme zaměstnanec mateřské školy mezi vchodovými dveřmi i s věcmi, proto prosím o uložení náhradního oblečení i oblečení na zahradu do pevné tašky. Do budovy rodiče nesmí.

Totéž bude probíhat i při vyzvedávání dětí ze školy.

Po obědě si děti můžete vyzvedávat podle stávajícího času, jak jste zvyklí, a odpoledne si děti můžete vyzvednout od 15 do17 hodin.

Do mateřské školy nebudou i nadále přijímány děti s respiračními příznaky onemocnění (rýma, kašel, nevolnost, teplota…). Pokud má dítě alergie a nemáme potvrzení od lékaře již založené, tak ho prosím také přineste.

Děti nemusí mít v MŠ roušky.

Děkujeme za spolupráci a trpělivost.

Miluše Vaněčková, ředitelka školy

Dodatek školního řádu

 

Vyhledávání

Odkazy

Kontakty

Mateřská škola Lány
LÁNY, ulice Školní 373
270 61 Lány
okres Kladno
Tel. 313 502 031
Mobilní telefon: 736 754 949
e-mail:

IČO : 71 00 20 22