Mimořádné opatření

Mimořádne opatření k 2.11.2020

Vážení rodiče,

zasílám informace ohledně provozu mateřské školy v prodlouženém období nouzového stavu v ČR po 2.11 2020. Mateřská škola v tento moment má pouze netrasované případy. Ze strany KHS nemáme žádná nastavená opatření.

Provoz mateřské školy je stále ve stejném režimu jako dřív. Do MŠ dochází  nadpoloviční většina předškolních dětí a tak nemáme povinnost zahájit distanční vzdělávání předškolních dětí a s ním spojené nabídnutí odběru stravy pro tyto děti, které jsou v posledním ročníku MŠ a mají zákonem nařízenou docházku čtyři hodiny denně.

V této těžké době, kdy nevíme, co nás čeká zítra, si někteří rodiče zvážili a vyhodnotili situaci a možnost, nechat děti v domácí péči. Děkujeme předem za spolupráci a nabídneme Vám na webových stránkách odkazy, kde najdete nápady a činnosti, jak si s dětmi hrát a rozvíjet a zabavit v rodinném kruhu.

Dětem, které jsou v režimu povinně předškolně vzdělávaných dětí zašleme emailem motivaci a první informace, jak mohou s dítětem doma pracovat a rozvíjet kompetence, které bude dítě potřebovat při vstupu do 1. třídy. V září se nám podařilo u většiny předškoláků jednotlivě vyplnit test školní zralosti Isophi. Rádi se spojíme s rodiči a prokonzultujeme,  které  oblasti se u jednotlivého dítěte mají více věnovat. Distanční vzdělávání, jak se výše zmiňuje, není v tento moment povinné, ale budeme rádi, když nám umožníte zpětnou vazbu a některé grafomotorické či didaktické listy nám vrátíte. Více obdrží rodiče předškoláků v emailu. 

S pozdravem a přáním lepších zítřků. Miluše Vaněčková

Mimořádné opatření k 23.10.2020

Žádost o ošetřovné

Informace ke krizovému ošetřovnému a nový formulář https://www.cssz.cz/web/cz/-/zadat-o-osetrovne-bude-jednodussi-rodicum-staci-vyplnit-jediny-formular

Mimořádné opatření k 10.9.2020

 Od 10.9. 2020 platí do odvolání zákaz vstupu do budovy mateřské školy bez roušky.

Děti roušky nenosí.

Doporučujeme dodržovat bezpečné rozestupy a dezinfikovat si ruce.

Mimořádné opatření MZ ze dne 9.9.2020

Ministerstvo zdravotnictví,nařizuje k ochraně obyvatelstva a prevenci nebezpečí vzniku a rozšíření onemocnění COVID - 19 toto mimořádné opatření.

1. Všem osobám s účinností od 10.9. 2020 do odvolání tohoto opatření zakazuje pohyb a pobyt bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa)

a)Ve všech vnitřních prostorech staveb. V případě budov škol se zákaz vztahuje pouze na společné prostory těchto budov (např. chodby ,vestibul...)

2.Zákaz podle bodu 1 se nevztahuje na:

a) děti do dvou let věku

b)děti a pedagogické pracovníky v mateřské škole a děti a osoby o ně pečující v dětské skupině.

27.10.2020

Zrušena hodina plavání

Náhradní termín bude včas upřesněn.

Do odvolání zrušeny všechny kroužky

Z důvodu vládních opatření jsou do odvolání pozastaveny všechny kroužky probíhající v mateřské škole. Týká se všech kroužků a zájmových aktivit, kterých se účastní děti z mateřské školy - zumbík, angličtina, jóga, sportovní kroužek.

Výzva k solidaritě

Apeluji na všechny rodiče na homeoffice , na domácí ošetřování pro uzávěr škol, maminky na mateřské...,kdo opravdu nutně nemusíte, nedávejte v následujících týdnech své ratolesti do mateřské školky. Každý drobný příspěvek k zastavení epidemie je cenný a navíc tím chráníte i sebe a svou rodinu . S přáním lepšího příštího. MUDr. Petr Cibulka

 

Vyhledávání

Odkazy

Kontakty

Mateřská škola Lány
LÁNY, ulice Školní 373
270 61 Lány
okres Kladno
Tel. 313 502 031
Mobilní telefon: 736 754 949
e-mail:

IČO : 71 00 20 22